Słoweńskie maszyny bronią się jakością

W Kielcach swoje stoisko miała w tym roku firma Ramtech, dystrybutor marki Wravor na Polskę. Goście targowi mogli z bliska przyjrzeć się trakowi 1050 i wielopile 750 20/100.

Na targach Las-Expo firma Ramtech wystawiła najmniejszy model traka marki Wravor – 1050.

Maszyna cechuje się bardzo dobrą jakością.Zaprezentowany w Kielcach model posiada silnik napędowy o mocy 30 kW. Trak waży około 11 ton i osiąga wydajność do 30 kubików na zmianę. Wyróżnia się on jakością, solidną konstrukcją oraz dobrymi materiałami zastosowanymi do jego produkcji. Jest to maszyna na długie lata. Jeśli użytkownik odpowiednio dba, to trak może pracować od 5 do 10 lat – mówi Paweł Gumulak, przedstawiciel firmy Ramtech, dystrybutor marki Wravor. – Egzemplarz pokazany na targach przystosowany jest do cięcia surowca o długości 8 m. Standardowo model 1050 tnie drewno do szerokości 1 m, ale cała maszyna jest zawsze konfigurowana według wymagań klienta. Długości cięcia są ustawione pod wymagania odbiorcy i odpowiednio dopasowane do jego potrzeb – niezależnie od tego czy chce mieć kłodę przyciętą na długość 6, czy 15 m. Dopasowujemy także rozstawy obracaków, ale możemy też indywidualnie tworzyć całe linie produkcyjne. Na targach firma Ramtech przedstawiła także wielopiłę Wravor 750 20/100, a także kapówki, stoły i podajniki. – Wielopiła zaprezentowana w Kielcach to również najmniejszy model, jaki oferujemy – tłumaczy przedstawiciel marki Wravor. – Jest to urządzenie solidne oraz ciężkie. Użytkownik nie ma z nią żadnych problemów.

Prezentacja w Kielcach oraz Hanowerze

W ubiegłym roku odwiedziliśmy Las-Expo jako zwiedzający, a teraz jesteśmy wystawcami – dodaje rozmówca. – Zauważyliśmy tu bardzo wielu gości targowych, którzy chętnie odwiedzali nasze stoisko. Dużo z nich przyjechało poznać nowości, spotkać się z handlowcami i zadać konkretne pytania, odnowić kontakty oraz dokonać zakupu. Pokazany przez nas trak wykorzystaliśmy w trakcie targów także do pokazów. Potem został zakupiony i po wydarzeniu pojechał do klienta. Z rozwiązaniami słoweńskiej marki można będzie zapoznać się także w trakcie nadchodzącej LIGNY.